Półkolonia polsko-ukraińska "Wakacyjni podróżnicy"

W pierwszym tygodniu nasi wakacyjni podróżnicy zamienili się w historyków.  Podróżowali po Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach (Stary Sącz, Piwniczna Zdrój), gdzie poprzez gry miejskiej, questy, standardowe zwiedzanie mogli poznać jakże ciekawą i barwną historię Sądecczyzny. Odwiedzili ruiny zamku, miasteczko galicyjskie, muzeum okręgowe w Nowym Sączu, muzeum kolei oraz najważniejsze zabytki Nowego Sącza, górę miejską Węgielnik wraz z okopami z II wojny światowej. Nie zabrakło też czasu na zabawy integracyjne oraz sportowe rozgrywki. Na koniec tygodnia zorganizowano wielki wernisaż prac "Sądecczyzna okiem wakacyjnego podróżnika". Najlepsze prace zostały nagrodzone.  

Drugi tydzień półkolonii wakacyjni podróżnicy byli na tropie przyrody. Fauna i flora naszego regionu bardzo zaciekawiły uczestników półkolonii. Mieliśmy okazję spotkać się z bartnikiem w Barcicach, odbyć spacer po lesie z leśnikiem w Starym Sączu, odwiedzić skansen w Nowym Sączu i odbyć niezliczone spacery do lasu. Dzieci dzielnie i starannie prowadziły "dziennik przyrodnika", w którym po każdym dniu notowały lub rysowały najciekawsze dla nich informację. Najlepsze dzienniki zostały nagrodzone . Jak zawsze starczało czasu na aktywny wypoczynek, sport, wspólne zabawy.

Swoją wiedzą i ciekawymi pomysłami wsparli nas: uczennice z klas 1 i 2 liceum SPLOT, Towarzystwo Miłośników Kolei, Nadleśnictwo Stary Sącz, Muzeum okręgowe w Nowym Sączu. Słodkie lody na podwieczorki zapewniła firma Koral, a piękne nagrody podarowała nam firma Fakro.