Działania na rzecz uchodźców z Ukrainy

Od września 2022 uruchamiamy w siedzibie MTO w Nowym Sączu, przy ulicy Limanowskiego 7 następujące działania na rzecz uchodźców z Ukrainy:

  • Kursy języka polskiego: 4 grupy po 4 godziny w tygodniu;
  • Kursy języka angielskiego dla dzieci: 2 grupy po 2 godziny w tygodniu;
  • Klub dla Dzieci Ukraińskich, w którym trzy ukraińskie nauczycielki będą prowadziły zajęcia dostosowane do wieku uczestników. Dzieci te z pewnością chodzą już do polskich przedszkoli i szkół. Po pewnym czasie powrócą jednak do swego kraju i dobrze by było, żeby zanim to nastąpi miały one kontakt z językiem, literaturą, historią i kulturą ukraińską, prawda? Gromadzimy już odpowiednie materiały: książeczki, filmy, gry edukacyjne, ukraińskie podręczniki itp. Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach wiekowych: 5 - 6 lat, 7 - 8 lat, 9 - 12 lat, ale ich działanie zależy do ilości chętnych. W czerwcu, po zakończeniu roku szkolnego, Małopolskie Towarzystwo Oświatowe (MTO) wystawi każdemu uczniowi świadectwo ukończenia programu;

oraz

  • Lekcje języka ukraińskiego dla Polaków. Lekcje te prowadzone są on-line przez znakomitą ukraińską nauczycielkę dla 2 grup po 2 godziny w tygodniu.

Serdecznie dziękujemy Caritas Poznań za wsparcie finansowe, dzięki któremu wszystkie te zajęcia są bezpłatne oraz Fundacji Edukacja dla Demokracji (FED) za bezpłatne przekazanie 20 ślicznych, kolorowych książeczek dla najmłodszych członków naszego Klubu.