W ciągu jedenastu listopadowych dni studenci z Ukrainy, Rosji i Mołdowy zwiedzili Kraków, Wieliczkę, Oświęcim i Krynicę. Ponieważ interesują ich zasady funkcjonowania polskiego systemu edukacji odwiedzili dwie nowosądeckie uczelnie – WSB-NLU i PWSZ. O tym, jak działają media mogli przekonać się podczas wizyty w lokalnym radiu i nowosądeckiej redakcji „Dziennika Polskiego”.  

Wywożą z Polski dobre wrażenia. Podobała im się działalność Fundacji MADA pomagającej dzieciom autystycznym, zaskoczyła też dbałość o potrzeby osób niepełnosprawnych, bo w Nowym Sączu jest już sporo udogodnień, których próżno szukać w Kijowie, Petersburgu czy Kiszyniowie. Podobały im się ścieżki rowerowe, bo u nich ich nie ma. Dziwiły puste ulice 11 Listopada, bo gdy w Rosji czy na Ukrainie jest święto państwowe, to ludzie bawią się na głównych placach miast. >>> galeria zdjęć

Cześć, to my, uczestnicy z Mołdowy, Ukrainy i Rosji. Przyjechaliśmy do Nowego Sącza 8 maja 2011 (Nastia spóźniła się 3 dni ale za to Natasza i Sasza wyruszyły z Mołdowy już 3 maja, aby zdążyć na czas). Program był napięty ale za to bardzo ciekawy:

  • Bawiliśmy się w cyrku, wszyscy już umiemy żonglować;
  • Spędziliśmy pół dnia w sądzie ale nie osądzili nas;
  • Poczuliśmy się trochę bezdomnie i autystycznie w organizacjach które odwiedziliśmy;
  • Zakosztowaliśmy klimatu historycznego miasta Krakowa i górskiego kurortu w Krynicy;
  • Uprawialiśmy trochę sportu wyczynowego takiego jak: ścianka wspinaczkowa, gra w kręgle oraz taniec w dyskotece.

Podsumowując, spotkaliśmy fajnych ludzi, odwiedziliśmy ciekawe miejsca i jedliśmy za dużo (z tym nawet chłopcy się zgadzają)

Tęsknimy za pobytem w Nowym Sączu i wierzymy, że wrócimy. 

Sponsorzy

Początek strony