Podczas warsztatów “Dura Lex sed Lex” studenci dowiedzieli się na czym polega program „prawo na codzień” oraz uczestniczyli w skróconej wersji programu „Public Achievement”. Jeden dzień spędzili pracując, jako wolontariusze, na rzecz bezdomnych w stowarzyszeniu im. Brata Alberta oraz na rzecz osób z autyzmem w fundacji „Mada”. Odwiedzili także dużą, lokalną firmę „ZET-transport”.  W Krakowie odwiedzili Fundację Kultury Chrześcijańskiej „Znak”, dzielnicę żydowską „Kazimierz” i inne atrakcje turystyczne, jak Wawel i Sukiennice. W Nowym Sączu uczestniczyli w zajęciach z języka i literatury rosyjskiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Studenci wzięli aktywny udział w audycji Radia Dobre Nowiny, a także dowiedzieli się, jak pracuje wolna prasa podczas warsztatów prowadzonych przez dziennikarzy popularnej gazety „Dziennik Polski”. Wieczory spędzali w towarzystwie swoich polskich rówieśników uprawiając różne sporty, jak np. wspinanie się po ściance lub gra w kręgle, oraz uczestnicząc w warsztatach muzycznych lub oglądając występ „Tańca z Ogniem”. A nocami … cóż, bawili się w lokalnych dyskotekach i klubach jazzowych.

W imieniu uczestników chcemy serdecznie podziękować Kolegium Europy Wschodniej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - RITA Program za ciągle, wieloletnie wspieranie tego ważnego programu.

Sponsorzy

Początek strony