Dziennikarze, demokracja i solidarność - I grupa

Dnia 14 lipca br. zakończyła się wizyta pierwszej grupy dziennikarzy. Zadowoleni uczestnicy wrócili do swoich domów na Ukrainie, bogatsi o nowe doświadczenia. Dowiedzieli się o zmianach, jakie zaszły w polskich mediach w ciągu ostatnich 25 lat i jak to osiągnęliśmy; poznali zagadnienia z prawa medialnego, etyki mediów oraz wyzwań dotyczących niezależności mediów, szczególnie tych dotyczących lobbingu politycznego.

Oprócz codziennych warsztatów, był też czas na zwiedzanie pięknego Nowego Sącza. Dodatkowo, wizyty w lokalnych mediach oraz w siedzibie Radia Kraków i telewizji TVN wywarły duże wrażenie na odwiedzających; poznali pracę polskich dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Już za kilka dni do Nowego Sącza przyjedzie następna grupa, tym razem z Mołdawii.


Projekt jest współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016" oraz ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA - Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy

Początek strony