Międzyszkolny Konkurs Językowy "TANDEM"

TANDEM LOGOMałopolskie Towarzystwo Oświatowe zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Językowym "TANDEM".

Konkurs odbędzie się:

I etap w macierzystych szkołach:

- sprawdzian pisemny - 7.03.2018r. (środa) o godz. 13.00.

II etap w budynku Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego, ul. Limanowskiego 7 w Nowym Sączu (Zespół Szkół Społecznych SPLOT im. J. Karskiego):

- sprawdzian pisemny - 7.04.2018r. (sobota) o godz. 10.00

- sprawdzian ustny - 21.04.2018r. (sobota) od godz. 10.00.

Termin przesyłania zgłoszeń - 1.03.2018r. (czwartek).

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

ZGODA

Dziennikarze, demokracja i solidarność – koniec warsztatów

27 lipca pożegnaliśmy się z grupą z Mołdawii, którzy nie kryli zadowolenia z pobytu na Sądecczyźnie. Powiększyli oni swój zasób wiedzy o m.in. zmianach w mediach na przełomie ostatnich 25 lat, informacji z zakresu prawa medialnego, etyki mediów oraz ich niezależności.

Czytaj więcej: Dziennikarze, demokracja i solidarność – koniec warsztatów

Dziennikarze, demokracja i solidarność - II grupa

W ubiegłą niedzielę 17 lipca dotarła do nas kolejna grupa ambitnych dziennikarzy, tym razem z rejonu Ialoveni w Mołdawii. Pobyt uczestników będzie wyglądał podobnie jak ich poprzedników czyli wezmą udział w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych przez MTO. Ponadto, grupa odwiedzi lokalne media oraz wybierze się do siedziby telewizji TVN i radia Kraków.

Czytaj więcej: Dziennikarze, demokracja i solidarność - II grupa

Dziennikarze, demokracja i solidarność - I grupa

Dnia 14 lipca br. zakończyła się wizyta pierwszej grupy dziennikarzy. Zadowoleni uczestnicy wrócili do swoich domów na Ukrainie, bogatsi o nowe doświadczenia. Dowiedzieli się o zmianach, jakie zaszły w polskich mediach w ciągu ostatnich 25 lat i jak to osiągnęliśmy; poznali zagadnienia z prawa medialnego, etyki mediów oraz wyzwań dotyczących niezależności mediów, szczególnie tych dotyczących lobbingu politycznego.

Czytaj więcej: Dziennikarze, demokracja i solidarność - I grupa

List do Papieża Franciszka w sprawie mowy nienawiści

 wersja polska PL

wersja angielska EN

Sponsorzy

Początek strony